YAZ SPOR OKULLARI FETHİYE’DE DE BAŞLADI

FETHİYE YAZ SPOR OKULLARINDA 700 ÖĞRENCİ SPOR YAPIYOR

Fethiye’de Gençlik ve Spor Müdürlüğü yaz spor kursları törenle başladı. Fethiye Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından açılan yaz sporları kursları törenle başladı. Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, sporcular ve ailelerinin katılımıyla başlayan Fethiye Kapalı Spor Salonundaki törende konuşan Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman,” Fethiye’mizin ileriye dönük başarılı sporcularını geliştirecek bu yaz spor okulunun anlamlı olduğunu düşünüyorum.”ifadelerini kullandı.

Fethiye’de Gençlik ve Spor Müdürlüğü yaz spor kursları törenle başladı. Voleybol, hentbol, okçuluk, güreş basketbol, futbol, yüzme, atletizim, pilates, judo, karate ile birlikte 12 branşta açılan yaz spor okulu ile  resim , müzik ,halk oyunları , el sanatları , matematik , İngilizce, dini ilimler ve robotik kodlama gibi kursların açıldığı gençlik merkezi yaz faaliyetlerinin açılışını Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman yaptı.700 ‘ü yaz spor okulu , 500’ü gençlik merkezinde olmak üzere toplam 1200 kursiyerin katıldığı yaz spor okullarında çeşitli dallarda usta öğreticiler tarafından eğitim verilecek.

“ ÇOCUKLARIMIZ FARKLI ETKİNLİKLER YAŞAYACAK”

Törende konuşan Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, “Gençlik ve spor bakanlığı bünyesinde, Fethiye’deki gençlik merkezimiz başta olmak üzere uzunca bir dönemdir tüm kurumlarımızın spor alanları vatandaşlarımızın kullanım noktasında faaliyet göstermektedir. Ben göreve başladığım günden itibaren ilçe gençlik ve spor teşkilatımızın başarılı çalışmalarını yakından takip etmekteyim. Bugünde yaz ayını bir spor dalıyla dolduran gençlerimizin heyecanına ortak olmaya geldik. Temennimiz hepsinin bu branşlarda ilerleyip başarılı olması. Fethiye’mizin ileriye dönük başarılı sporcularını geliştirecek bu yaz okulunun anlamlı olduğunu düşünüyorum. Bu programda emeği geçen ilçe gençlik spor müdürümüz ve beraberinde çalıştığı görevlilerine teşekkür ediyorum.Velilerimiz çocuklarının yaz dönemini farklı etkinliklerle de geçirmelerini sağlayabilirdi.Ama çocuklarımızı spordan uzaklaştırmayıp, destek verdikleri için de kendilerine çok teşekkür ediyorum.“ ifadelerini kullandı.

“Çocuklarımız Bizlere Emanettir”

Fethiye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit ise törende yaptığı konuşmada, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın misyonu çerçevesinde toplumun her kesimine spor yaptırmak için Fethiye Kaymakamlığımızın çatısı altında toplumla barışık olarak mesai arkadaşlarımla beraber gücümüzle çalışmaktayız. Değerli velilerimiz Tesislerimizi çocuklarımızın zaman geçirmek için kullandıkları mekanlar olarak algılanmasın. Tesislerimiz, çocuklarımızın ruh ve beden gelişimlerine katkı sağladığımız birer okuldur. Kurslarımıza gönderdiğimiz çocuklarımız bizlere emanettir. Bizler onları zeki çevik ve ahlaklı yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Sevgili Sporcular Bugün içinizden bazı arkadaşlarınız ileride farklı branşlarda Şampiyonluklar yaşayacaklar. Bunu başaran arkadaşlarınız var sizlerden de mutlaka şampiyonlar çıkacaktır.” diye konuştu.