FETHİYE’DE “ALZHEİMER” HAFTASINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENİYOR

21-24 Eylül Dünya Alzheimer  günü ve Alzheimer haftası nedeniyle; Fethiye Alzheimer Derneği tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Etkinlikler; 21 Eylül 2023 Perşembe günü Babataşı mahallesi Gündüz Yaşam parkında Saat 11.00 ile 18.00 saatleri arasında düzenlenecek olan sergi açılışı ile başlayacak. 22 Eylül 2023 Cuma günü Babataşı mahallesi Gündüz Yaşam Parkında 40 yaş üstü, unutkanlık ve benzeri bilişsel şikâyeti olan herkese ücretsiz Alzheimer testi yapılacak. Test yaptırmak isteyen vatandaşların önceden randevu alması gerekmektedir. 23 Eylül 2023 Cumartesi günü Fethiye Belediyesi ve Fethiye Alzheimer Derneği tarafından hizmete giren Gündüz Yaşam Parkının birinci kuruluş yıldönümü etkinliği düzenlenecek. 24 Eylül 2023 Pazar sabahı ise Alzheimer hastaları için koşu etkinliği düzenlenecek.

“ÜCRETSİZ ALZHEİMER TESTİ YAPILACAK”

Etkinlikler ile ilgili yapılan açıklamada “Değerli üyelerimiz, sevdiklerimizin yakınları, gönüllülerimiz ve gönül dostlarımız; 21-24 Eylül 2023 Alzheimer Haftası ve Gündüz Yaşam Parkımızın açılışının birinci yıldönümü dolayısıyla hazırladığımız etkinlikler kapsamında Yönetim Kurulu Üyemiz ve psikolog Batuhan Küçükserat  22 Eylül 2023 Cuma günü Babataşı mahallesi Gündüz Yaşam Parkımızda 40 yaş üstü, unutkanlık ve benzeri bilişsel şikâyeti olan herkese Alzheimer testi yapacaktır. Tüm halkımız davetlidir. Randevuların belirlenmesi için  Fethiye Alzheimer Derneğini 0507 166 4847 numaralı telefondan arayarak isimlerini yazdırmalarını ve telefon numaralarını bırakmalarını rica ederiz” denildi.

“SEVDİKLERİMİZ İÇİN KOŞUYORUZ”  ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞECEK”

Etkinlikler ile ilgili yapılan açıklamada “Alzheimer Haftası ve Gündüz Yaşam Parkımızın açılışının yıldönümü dolayısıyla “farkındalık” yaratma amacıyla çeşitli etkinlikler plânladık. Bunlardan biriside 24 Eylül 2023 Pazar sabahı gerçekleşecek olan “Sevdiklerimiz İçin Koşuyoruz” koşusu olmaktadır. Dünya Alzheimer Haftasında Fethiye İlçe Spor Müdürlüğü işbirliği ile farkındalık koşusu düzenliyoruz. Destek vermek isteyenleri 24 Eylül Pazar saat 9.00’da Fethiye Beşkaza Meydanı’na bekliyoruz. Herkesi “sevdiklerimiz” ve “sevdikleri” için bu koşuya katılmaya davet ediyoruz. Katılım için gerekli bilgileri paylaşıyoruz. T-Shirt için bağış makbuzu karşılığı 200.-TL.’dır. Detaylı bilgi için 0507 166 4847’yi arayabilirsiniz. Kayıt için:https://forms.gle/QMo51aRLxspBUnRD9  internet ile de müracaat edebilirsiniz” denildi.