BELEDİYECİLİK TECRÜBEM VE BİRİKİMİMLE BU GÖREVE TALİBİM

Ölüdeniz’ in eski halini ve şimdiki halini değerlendiren AK Parti Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz; belediyecilik tecrübem ve birikimimle bu göreve talibim, dedi. Ölüdeniz eski Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz; aday gösterilip seçimi kazandığı taktirde yıllarca birikmiş belediyecilik tecrübesi ile Fethiye’ye ve Fethiye halkına hizmet etmeye hazır olduğunu belirtti. Yıllardır vatandaşla iç içe olduğunu ve hemen hemen her sektördeki sıkıntı ve talebi bildiğini söyleyen Keramettin  Yılmaz “İktidarın nimetlerinden Fethiye’miz de yararlanmalı. Ben kesinlikle hiçbir siyasi gözetmeksizin halkıma hizmet edeceğim. 10 yıllık Ölüdeniz Belediyesi Başkanlığı görevimde başka bir partiden başkan olmama rağmen iktidar partisinden milyonlarca TL destek alarak hizmet ettim. Artık sıra Fethiye Belediyesinde” dedi.  Ölüdeniz’ de iki dönem başarılı bir şekilde belde belediye başkanlığı görevinde bulunan ve bölgeye kazandırdığı hizmetlerle iz bırakan turizmci ve  iş insanı Keramettin Yılmaz, geçtiğimiz günlerde AK Partiden Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklamıştı. Özellikle aday adaylığını açıklamasının ardından çalışma temposunu kat be kat arttıran ifade eden Keramettin Yılmaz ilçenin farklı noktalarında, düğün, mevlit, cenaze ve benzeri toplantılara katılarak kent genelinde adından sıkça bahsettiriyor. Aday adaylığı sürecini basın mensuplarına aktaran AK Parti Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz, belediyecilik tecrübesi ve birikimi ile Fethiye’yi iktidar eliyle marka bir şehir yapacağını söyledi.

“ÖLÜDENİZ BU GÜN  BİZİM YAPTIĞIMIZ YOLLARLA VE HİZMETLERLE AYAKTA DURMAKTADIR”

Fethiye için kendini ve tecrübesini adayacağını belirten Keramettin Yılmaz, “Bilindiği üzere 2004-2014 yılları arasında 2 dönem  Ölüdeniz Belediye Başkanlığı yaptım. 2004 yılında Ölüdeniz belde belediye başkanı olduğumda Ölüdeniz’de hiçbir şey yoktu. Kanalizasyon, arıtma ve yol yoktu. Fethiye Ölüdeniz yolu dar bir yoldu. O günlerde farklı bir partiden belediye başkanı olduğum halde AK parti iktidarından 11.5 milyon TL. maddi destek aldım. Fethiye-Ölüdeniz yolunu 3 şeritli hale getirdik. Hala o aynı yollar kullanılıyor. Ölüdeniz’in planlamalarını yaptık. Ölüdeniz’e arıtma yaptık. Ölüdeniz’i kirlilikten kurtardık. Ölüdeniz’in su sorununu çözdük.  Festivallerle, sanat ve kültür etkinlikleri ile Ölüdeniz’in tanıtımını yaptık. Ünlü sanatçılarımızı Ölüdeniz’de misafir ettik. Dünyanın en önemli insanları Ölüdeniz’e geliyorlardı. Ölüdeniz’i adeta bir cennet hale getirdik. Dünyada turizmin en önemli bölgesi olan Ölüdeniz’e, Hisarönüne ve Ovacık’a çok güzel hizmetler yaptık. Ölüdeniz’i gözde bir turizm bölgesi haline getirdik. Okullarımızı yaptık. Spor salonlarımızı yaptık, Cami yaptık. Herkesle uyumlu çalıştık. O günkü bakanlarımızdan ve başta Hasan Özyer bey olmak üzere AK parti iktidarının tüm milletvekillerinden ve yönetimlerinden büyük destekler aldık. Hepsine teşekkür ediyorum. Ölüdeniz bu gün bizim yaptığımız yollarla ve hizmetlerle ayakta durmaktadır. 2018 yılından bu yana AK Parti’de siyaset yapıyorum. O tarihten bu yana da aday adayı olduğumu zaten tüm kamuoyuna ilan ediyorum. Arkadaşlarımıza, ilçe teşkilatımıza, il teşkilatımıza zaten bilinen bir olaydı. Ben bildiğiniz gibi 2019’dan beri de Muğla AK Parti il yönetiminde görev yaptım. Hala da çalışıyorum. Ben belediyeciyim. Belediye başkanlığı yaptım. Fethiye Belediye Başkanlığında üstesinden geleceğimi, gerçekten kendimi hazır hissettiğimi ve bu dönem artık Fethiye’de bir AK Parti Belediyesi’nin bayrağını dikeceğimize inanıyorum. Sahadayım. Aday adaylığımı açıkladım. Çalışıyorum, koşturuyorum.

“HEP BİRLİKTE GÖRÜYORUZ FETHİYE ARTIK BU YÜKÜ TAŞIYAMIYOR”

Otuz yıldan beri siyaset yapıyorum. Ama bugünlerde gördüğüm tüm Fethiyelilerden sevgi ve ilgi alakayı şimdiye kadar görmemiştim. Gerçekten Fethiyeliler artık Fethiye’nin Fethiye’yi taşımadığını, Fethiye’nin yükünü arttığını, Fethiye’nin seksen bir ilimizden, komşularımızın geldiğini, dünyanın en az elli altmış ülkesinden misafirlerin geldiğini ve artık Fethiye’de elektriğin yetmediğini, suyun yetmediğini, yolların yetmediğini gerçekten körfezde de otoparkın yetmediğini, karada da otoparkın yetmediğini, yollarda trafiğin yetmediğini Fethiyeliler hep beraber yaşıyoruz. Fethiye bunları hak etmiyor. Fethiye dünyanın en güzel koylarına sahip, Göcek koylarına sahip, Fethiye Körfezi’ne sahip. Bir Ölüdeniz’e sahip. Türkiye’yi tanıtan en güzel resimlerden bir tanesi Ölüdeniz’dir, Babadağ’dır ve Göcek Körfezi’dir. Gerçekten devletle uyumlu Cumhurbaşkanımızla uyumlu, kaymakamımızla, valimizle, devlet  erkanınla uyumlu bir belediye hep beraber belediye başkanının Kaymakamımızın başkanlığında, belediye başkanının yanında ve muhalefetiyle iktidar partisi ilçe başkanları, sivil toplum örgütleriyle beraber olduğumuz zaman Fethiye’de yapılmayacak hiç bir iş yoktur. Ve çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum.

“FETHİYE VE ÖLÜDENİZ’ İ ÇOK İYİ TANIYAN BİR KİŞİYİM”

Ben şahsen hani büyük konuştum başkan demeyin ama şu anda ben Fethiye’nin adayı olarak kendimi görüyorum. Ayrıca hiçbir parti gözükmeden pek çok farklı partilerden Fethiyeliler sürekli davet ediyorlar, toplantı yapıyoruz bilgilerini aktarıyorlar, taleplerini aktarıyorlar. Ayrıca şunu da sevinçle söyleyebilirim ki elli yıldan beri Fethiye sokaklarındayım. Elli yıldan beri Fethiye ticaretinin içerisindeyim. Yani Fethiye’de olup da Fethiye’de oy veren herkes bende mutlaka bir şey bulacak. Çocukluğumda ve gençliğimizde tarımla uğraştık. Sebze yetiştirdik, ekin biçtik, harman dövdük, hayvan da harman dövdük. Traktör şoförlüğü yaptım, minibüs şoförlüğü yaptım, Fethiye Ölüdeniz dolmuş çalıştırdım. Bin dokuz yüz seksen üç yılında Ölüdeniz’ e  ilk turizmi başlatan kişiyim ve Ölüdeniz’ nin tarihiyle beraber Fethiye’nin turizminin, Fethiye’nin ticaretini çok iyi bilen bir insanım. İnşaat sektöründe yıllarca, yirmi yıl boyunca bin. Bunun iki yüz tanesi kadındı. Sekiz yüz erkekti. Gerçekten ekmeğimizi paylaştık. Soframızı paylaştık. Paylaşmayı biliriz. Artık bu yaştan sonra tecrübemle, sivilliklerim alındı. Akçeli işlerde kesinlikle bir işim yok. Parayla bir işimiz yok. Çocuklarımız mutlu çalışıyorlar. Fethiye Belediye Başkanlığı için kendimi hazır hissediyorum. Gerçekten başta basın mensuplarının ve Fethiyelilerin desteklerini istiyorum. Belediyecilik tamamen bir hizmettir. Tamamen ben de bu hizmeti almak için elimi taşın altına koydum. İnşallah Allah kısmet eder. Tabii ki başta cumhurbaşkanımızın teveccühüyle genel merkezimiz, il başkanlığımız ve ilçe başkanlığımızın belirleyeceği aday olarak inşallah hep beraber seçimlere gireriz” dedi.

“ON YIL ÖLÜDENİZ’DE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTIM”

Fethiye’de yapımı devam eden ve her yıl yaz aylarında gerçekleşen alt yapı ve yol yapımı çalışmalarının zamansız olduğunu kaydeden Yılmaz, “Tabii ki biz Fethiye  ve halkımız için yapılanlara çok teşekkür ederiz. Örneğin Ölüdeniz’in kanalizasyonu ama iki yılda, ama üç yılda ama ahtapot gibi her tarafı birden kazdılar. Hiçbiri turizmciyi dinlemediler. Turizm mevsimini göz önüne almadan üç yıl boyunca yaz kış çalışarak gerçekten bitirdiler. Yani çok rezil olduk. Bir aydan beri Hisarönü’nde inanın evimde su akmıyor su. Yani bütün villalar inanın boşalıyor. Kaya Köyü’nde yine keza da öyle. Şimdi Kaya Köyü’nün ve Ölüdeniz’in su Fethiye’den bağımsızdır. Yani Ölüdeniz’de su kesilmesini aklım almıyor. On yıl Ölüdeniz’de belediye başkanlığı yaptım. İddia ediyorum iki saatten daha fazla suyumuz kesilmemiştir. Çünkü onlar bağımsızdır. Fethiye suyuyla Ölüdeniz suyu bağımsızdır. Kaya Köyü’nün suyu bağımsızdır. Benim elde ettiğim kuyulardan Kaya köyünü besliyoruz. Yine Karamuar’da kazdırdığım kuyulardan Ovacık ve Hisarönü’nü besliyoruz. İnanın hafızam almıyor. Nedenini bilmiyorum. Yani olmaması lazım. Yani su kesilmesi olmaması lazım. Yine elektrik aynı keza eğer sen planlıyorsun ve tüketilecek olan elektrik belli. Ama işin temelinde şu yatıyor arkadaşlar. Disiplin, iyi planlama, iyi çalışma yatıyor. Yani el yordamıyla gitmemesi lazım bu işlerin. Maalesef dediğiniz gibi sıcak asfalt yılı on iki ay yapılacakken Ekim ve Kasımda başlayıp Nisan’a kadar bitirilecekken geliyoruz, Temmuz’da ve Ağustos’ta yapıyoruz. Şaka gibi bir şey yani inanamıyorum yani nedenini bilemiyorum. Ama her şeyin başı planlamadır diye düşünüyorum. Yapılanlara teşekkür ederiz. Ama eleştireceğiz tabii üzülmemek elde değil. Her sabah yedide Ölü Deniz’de denize gidiyorum. İnanın Jandarma’dan otellerin ve kafelerin önünden sahile kadar yol kıyısındaki çöpleri ve pislikleri görüyorum ve aylardan beri o çöplerin alınmamasından dolayı üzüntü duyuyorum. Bir belediye başkanı olarak üzüntü duyuyorum” şeklinde konuştu.