FETHİYE’DE KURŞUNLAMA OLAYINA KARIŞAN 2 KİŞİ TUTUKLANDI

Fethiye’de yaklaşık 1 hafta önce meydana gelen ve 3 kişinin yaralandığı silahlı saldırı olayı ile ilgili olarak 4 şüpheli, hakim karşısına çıkarıldı.Sorgulama sonucunda 2 kişinin tutuklandığı öğrenilirken, bir kişinin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı bildirildi. Bir şüpheli ise serbest bırakıldı. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri soruşturmayı derinleştirirken, yapılan operasyon sonucunda 4 kişiyi farklı adreslerde gözaltına almıştı. Gözaltına alınan şahıslar hakim karşısına çıkarıldıktan sonra 2 şüpheli tutuklanırken biri adli kontrol şartıyla olmak üzere iki kişi serbest kaldı.

DÖRT GÖZALTI

Yaklaşık 1 hafta önce Fethiye’nin Tuzla Mahallesi eski SSK Hastanesi yakınında 2 grubun birbirini sindirmek ve korkutmak amacıyla meydana gelen silahlı saldırı olayında A.B., D.D. F.B isimli şahıslar yaralanmıştı. Saldırı sonucu yaralananlar Fethiye Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, Muğla KOM Şube Müdürlüğü Fethiye KOM Büro Amirliği ekipleri geniş kapsamlı soruşturma başlatmıştı. Olay yerine plakasız motosikletle ve maskeli gelen 2 kişi’den birisi ateşe edip 3 kişiyi yaralamıştı. Muğla KOM Şube Müdürlüğü ve Fethiye KOM Büro Amirliği Ekipleri ateşli silahla öldürmeye teşebbüs soruşturması kapsamında şüphelilerin yakalanmasına yönelik olarak çevredeki onlarca kamerayı izleyip saldırganların peşine düştü. Polis ekipleri yapılan operasyonlar ile Ö.A. ve 14 yaşındaki E.A, Y.K. ve S.A isimli şahısları ; saklandıkları farklı adreslerde yakalayıp gözaltına aldı.

İKİ TUTUKLAMA

Gözaltına alınan şahıslar emniyetteki ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından hakim karşısına çıkarılmak üzere Fethiye Adliyesi’ne getirildi. Nöbetçi mahkeme tarafından tamamlanan sorgulamanın ardından Ö.A. ve 14 yaşındaki E.A’nın tutuklandığı öğrenildi. Y.K. isimli şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenilirken S.A.’nın ise serbest kaldığı kaydedildi.

Haber Servisi