Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman Göreve Başladı

İller İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mülki İdare Amiri Yusuf İzzet Karaman, İçişleri Bakanlığı tarafından Fethiye Kaymakamı olarak atandı.

Fethiye Kaymakamı Sayın Yusuf İzzet KARAMAN’ın Göreve Başlama Mesajı

Cennet vatanımızın şüphesiz en güzel ilçelerinden olan Fethiye’de sizlere hizmet etmenin onur ve heyecanı ile göreve başlarken, 7’den 70’e tüm Fethiye sakinlerini en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu zamana kadar mülki idare amiri olarak ülkemizin farklı bölgelerinde görevimizi gönlümüzde vatan sevgisi ile ifa etmeye gayret gösterdik.  İnanıyorum ki tüm mesai arkadaşlarım, sivil toplum kuruluşları ve kıymetli Hemşehrilerimiz ile işbirliği içerisinde saygıyı, sevgiyi, hoşgörüyü, sürdürülebilir kalkınmayı, doğa dostu çözümleri, gelişen dünyayla entegrasyonu referans alarak kamu hizmetlerinin kalitesini artırmak ve bu hizmetlere herkesin eşit bir şekilde kolayca ulaşmasını sağlamak için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışacağız. Doğanın, tarihin ve denizin buluştuğu turizmde marka ilçe Fethiye’nin huzurunun ve güvenliğinin sağlanması, eğitim, sağlık başta olmak üzere tüm kamu hizmetlerinin etkin, adil ve herkesin erişimine açık bir şekilde yürütülerek her kesimden insanımızın devletimizin destekleyici, şefkatli, kucaklayıcı yönünü yakından hissetmesi önceliklerimiz arasındadır.

İlçemizde yaşayan her “vatandaşımızın derdi, derdimizdir” şiarıyla mesai arkadaşlarımız, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde gece gündüz demeden çalışacağımızı bildirmek isterim.  Her zaman aktif iletişimde kalarak daha iyi bir Fethiye için taşın altına elimizi koymaya hazırız.

Bu önemli görev bayrağını teslim alırken, Fethiyemizin gelişmesinde, ülkemizin önemli turizm destinasyonlarından biri olmasında emekleri olan benden önce görev yapan tüm meslektaşlarıma, yerel yönetimlerimizin kıymetli temsilcilerine, kamu görevlilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, basın mensuplarımıza ve gönüllülerimize teşekkür ederim. Güzide ilçemiz Fethiye’de yaşayan değerli vatandaşlarımızdan desteklerini bekler, sağlıklı, huzurlu ve mutluluk dolu günler dilerim.

YUSUF İZZET KARAMAN KİMDİR?

1979 yılında Çorum ilinin Sungurlu ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Ankara Mimar Kemal İlkokulu’nda, ortaokulu Vangölü Anadolu Lisesi’nde ve lise öğrenimini Sinop Anadolu Lisesi’nde tamamlayarak, 1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazandı. 2002 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra ODTÜ Rektörlük bünyesinde araştırma görevlisi kadrosunda proje koordinatörü olarak göreve başladı. Bu görevi süresince Üniversitenin uluslararası bilimsel projelerinin kurumlar arası koordinasyonunu üstlendi. Bunların dışında profesyonel olarak İngilizce ve İspanyolca dillerinde yeminli tercümanlık yaptı. Ankara Üniversitesi SBF Yönetim Bilimleri Alanında ‘İl Özel İdarelerinin Kurumsallaşma Sorunu’ konulu tez çalışmasıyla Yüksek Lisansını tamamladı. 28.07.2004 tarihinde Antalya Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Samsun-Yakakent, Kırıkkale-Karakeçili ve Bolu-Yeniçağa ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. Ekim 2005’ten itibaren yurtdışı staj programı kapsamında 9 ay süreyle dil eğitiminde bulunmak üzere Fransa’ya gitti. Sırasıyla Gaziantep-Yavuzeli, Batman-Sason, Antalya-Demre ve Kars – Sarıkamış ilçelerinde Kaymakam, İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca ayrıca iyi derecede İspanyolca bilen Yusuf İzzet KARAMAN, evli ve üç çocuk babasıdır.

Haber Servisi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir